Курс фунта до долару в Вінниці на сьогодні

За статистикою українці найчастіше обмінюють американські, європейські та російські держзнаки, але й інші іноземні валюти також користуються попитом. Багатьох жителів нашої країни цікавить курс фунта до долара і організації, які здійснюють такий обмін. Щоб зробити таку конвертацію з прибутком, необхідно знати фінансово-економічні ази і навчитися прогнозувати найбільш сприятливий момент для перекладу GBP to USD або назад.

Чинники, що викликають коливання курс фунта до долара

Ціна британської валюти, виражена американською, змінюється в залежності від того, які процеси відбуваються в економічній сфері обох держав і на світовій арені. Просідати крос-курс фунт долар може з таких причин:

 • через стрімку інфляцію;
 • в результаті готівкової і безготівкової емісії, яка не має під собою базису у вигляді реальних економічних показників;
 • через збільшення імпорту, який призводить до відтоку іноземної валюти;
 • через інтервенції фунтів стерлінгів;
 • внаслідок низької активності на біржах цінних паперів, дорогоцінних металів і енергоресурсів;
 • в разі тісної залежності економіки від обсягів проданої сировини.

Вплив типу держрегулювання на співвідношення фунта до долара

На курс фунта до долара істотно впливає те, наскільки керівництво цих країн втручається в його формування або тип регулювання. Якщо уряд спеціально фіксує вартість грошових знаків, то, відповідно, вона буде стабільною. Однак при такій грошово-кредитної політиці витрачаються золото-валютні резерви, тому не кожна держава може собі дозволити таким чином контролювати валюту.

При помірно-плаваючому курсі фунту до долара він утримується в певних рамках. Нацбанк починає вживати заходів коригування тільки в разі виходу за межі встановленого валютного коридору. Якщо Мінфін не бере участі в процесі утворення ціни грошових знаків, то вона починає підкорятися ринковими законами і формується переважно за принципом балансу попиту і пропозиції. Останній тип регулювання з «плаваючим» курсом долара до фунта дає можливість ефективно стримувати інфляційні темпи, тому його вибирають країни з відкритою економікою. В Україні також прийнято контролювати знецінення нацвалюти методом відпускання її в «вільне плавання».

Де можна дізнатися крос курс фунт долар?

Всі котирування щодня публікує НБУ на своєму офіційному сайті. Кожні кілька годин дані оновлюються, тому можна легко визначити тенденції валютного ринку. Ще подивитися співвідношення фунта до долара можна на сайтах-агрегаторах і на веб-сторінках банків і обмінників.

Однак, подивившись котирування не варто відразу відправлятися в відділення традиційної банківської структури, оскільки далеко не всі фінансові установи змінюють гроші Сполученого Королівства. Краще заздалегідь уточнити, чи має банк таку послугу, або відразу звернутися до сертифікованого обмінного пункту, щоб перевести фунти в долари або навпаки.

Актуальний курс фунта до долара і інші ознаки благонадійності обмінки

Як уже згадувалося, міняти гроші слід тільки в ліцензованому обміннику, навіть якщо чорний ринок пропонує більш привабливі умови. Це необхідно, щоб не стати жертвою шахраїв. Про надійність обмінної фінансової установи зазвичай говорять наступні її характеристики:

 • наявність і знаходження у відкритому доступі роздільною юридичної документації;
 • своєчасне оновлення курсу фунта до долара та інших даних;
 • відсутність додаткових і прихованих комісій;
 • тривалий стаж роботи;
 • наявність позитивних клієнтських відгуків;
 • оперативне та адекватне реагування на негативні оцінки;
 • великий спектр пропонованих послуг;
 • широкий асортимент ВКВ;
 • функціонує сайт на якому можна побачити останню інформацію, проаналізувати валютно-ринкові тенденції, щоб скласти фунт долар прогноз, а також дізнатися адресу і контактні засоби зв'язку найближчого офісу і забронювати необхідну суму;
 • поширена мережа філій;
 • сучасне технічне обладнання відділень - від апарату для перевірки справжності валюти до камер відеоспостереження.

Правила вигідного і безпечного обміну фунти в долари

Яким би благонадійним не був обмінник, щоб не залишитися в збитку, не варто втрачати пильність при перекладі GBP to USD та інших грошових одиниць, а слід дотримуватися елементарних правил безпеки. Наприклад, перед тим, як покласти банкноти в купюроприймач, потрібно обов'язково уточнити кінцеву суму готівки, а після її отримання - перерахувати купюри на очах у касира, не відходячи від касового вікна. Дотримання цих простих інструкцій допомагає вберегти заощадження від неприємних випадковостей і протиправних дій з боку несумлінних співробітників.